Hakkımızda

Aliment Mühendislik, sertifikasyon alanında uzman ve deneyime sahip profesyoneller tarafından 2012 yılında kurulan Yönetim Sistemleri belgelendirme, CE belgelendirme ve A tipi muayene kuruluşudur.

ALİMENT MÜHENDİSLİK olarak bizler için işimizin en önemli parçası, geçerli ve saygın denetim ve belgelendirme hizmetleri sunmak, kamu yararını ve sürdürülebilir kalkınmayı göz önünde bulundurularak kaliteyi, güvenilirliği ve güvenliği sağlamaktır. Bu amaçla, kaynaklarımızın büyük bir bölümünü, bilgi birikimine sahip profesyonellere yatırım yaparak ayırıyoruz.

ALİMENT MÜHENDİSLİK bağımsızlık ve tarafsızlık ilkelerinden ödün vermeden belgelendirme, denetim ve muayene hizmetleri sunduğu kuruluşların uluslararası standartlar seviyesine ulaşmalarına yardımcı olarak, müşteri beklentilerini aşabilmelerini sağlar.

Hızlı iş geliştirme anlayışı ile ALİMENT MÜHENDİSLİK, özel sektör ve kamu sektöründeki kuruluşları ve kurumları sertifikalandırır.

Akreditasyonlar

ALİMENT MÜHENDİSLİK, aşağıdaki alanlarda bir Sertifikasyon Kuruluşu olarak TÜRK AKREDİTASYON KURUMU (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiştir: (TÜRKAK Akreditasyon kapsamlarına https://secure.turkak.org.tr/kapsam/search adresinden ulaşılabilir.)

Aliment Mühendislik bu faaliyetlerini ABD, KANADA ve AVUSTURALYA hariç tüm dünyada sürdürmektedir.

TS EN ISO/IEC 17021 ve TSE ISO/TS 22003 standardlarına göre Sistem Belgelendirme Kuruluşu,

TS EN ISO/IEC 17020 standardına göre A Tipi Muayene Kuruluşu ve

TS EN ISO/IEC 17065 standardına göre Ürün Belgelendirme Kuruluşu

HELAL BELGELENDİRME alanında SMIIC 1:2019 standardına uygun olarak HELAL AKREDİTASYON KURUMUNDAN (HAK) aldığı akreditsayon ile helal belgelendirme çalışmalarını yürütmektedir. Helal Belgelendirmeye ait akreditasyon kapsamı https://www.hak.gov.tr/data/5e2170e413b8761e84fba455/Aliment%20T%C3%BCrk%C3%A7e%20Sertifika.pdf adresinden incelenebilir.

Ayrıca ALİMENT MÜHENDİSLİK

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Asansör Periyodik Kontrolleri alanında

A Tipi Muayene Kuruluşu (https://www.sanayi.gov.tr/sanayi-faaliyetleri/yetkilendirilen-kurum-kuruluslar/01060420321) ve

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından Uluslararası Gözetim Şirketi (Onaylanmış Kuruluş) olarak yetkilendirilmiştir. (https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/nando/index.cfm?fuseaction=country.nb&refe_cd=NANDO_INPUT_235283&body_type=NB)

MİSYON
MÜŞTERİ ODAKLI BİR YAKLAŞIMLA VE UZMAN PERSONELLERİYLE MÜŞTERİLERİNİ EVRENSEL UYGUNLUĞA YAKLAŞTIRMAK

VİZYON
HİZMET ALANINI SÜREKLİ GENİŞLETEREK HEM ULUSAL HEM DE ULUSLARARASI ARENADA TERCİH EDİLEN KURULUŞ OLMAK